Заземлювач фундаменту

Заземлювач фундаменту

FundamenterderГоловною передумовою для надійного електричного обладнання є система заземлення електропроводки. Тому  технічні вимоги підключення (TBП) фірми-постачальника електроенергії , а також DIN 18015-1 вимагають  установку заземлювача фундаменту в нових будівлях.
Крім того, заземлювач фундаменту може також взяти на себе завдання заземлення для системи зв’язку, антенної системи і системи захисту від  блискавок.

Виконання

Виконання заземлення фундаменту регулює DIN 18014. Воно повинно бути виконано у вигляді замкнутого кільця на зовнішній стороні фундаменту будівлі. У випадку з фундаментними плитами ,заземлювач фундаменту повинен бути прокладений в області зовнішньої стіни у вигляді замкнутого кільця. Заземлювач фундаменту повинен бути встановлений в опорну плиту так, щоб він був оточений з усіх боків бетоном. Це означає, що він захищений від корозії  та має практично необмежений термін служби.

З’єднувальні компоненти

З’єднувальні компоненти дозволяють проводити  з’єднаня  з заземлювачем фундаменту. Вони включають в себе зажими  і сполучні пластини (опорних точок).  Зажими заземлювача фундаменту  виводяться на щит або  нішу  з’єднання  будинку. Довжина з’єднувального виступу повинна складати  не менше 1,5 м від  точки входу до кімнати. У бетонних стін,  найкращим придатним пунктом заземлення є пункт для підключення заземлювача фундаменту до електричної системи,  який заливається в стіну як  з’єднувальна пластина .

Юрисдикція

Заземлювач фундаменту є частиною електричної системи. Замовник будівельних робіт або архітектор повинні організовати його прокладання. Вже при описі основних будівельних робіт має бути взятий до уваги заземлювач фундаменту.  Встановлення заземлювача фундаменту  повинно бути зроблено електриком, фахівцем  захисту  від  блискавок  або високваліфікованим фахівцем з будівництва під наглядом спеціаліста  з електрики або спеціаліста  з захисту від  блискавок.

Сучасна конструкція

В разі будівництва з низькою  витратою енергії (ізоляція по периметру під плитою перекриття) і в будівлях з гідроізоляцією проти грунтових вод (з використанням водонепроникного бетону) стандартна установка заземлювача фундаменту виявляється, в основному ,неефективною. Ефективність заземлювача фундаменту  буде документуватися шляхом приймальних вимірювань електропроводки. Якщо  заземлювач фундаменту є неефективним, зона грунту навколо зовнішніх стін  повинна бути розкопана   і повинно бути встановленно кільце з нержавіючої сталі . Воно тепер повинно взяти на себе роль заземлювача  фундаменту.

Комментарии закрыты.

Mercedes-Benz Gelandewagen: родись счастливым. подробнее...