Енергоефективність

 

Cьогодні незамінна: електроустановка та енергоефективність

V-schrankРеалізація нормативних вимог до енергоефективності будівель відіграє  сьогодні  важливу роль при технічному оснащенні будинку. Електроустановка вже сьогодні має  значну частку в реалізації заходів з підвищення енергоефективності, з допомогою якої буде оптимізоване споживання енергії в будівлях за рахунок використання сучасних систем управління і зазнає впливу з точки зору енергоефективності.

Стандарт DIN 18015 дає дуже конкретну інформацію для планування електоустановки в житлових будинках з точки зору енергоефективності.

Під  “енергеоефективністю” розуміється   використання енергії при найкращому застосуванні первинних джерел енергії (ресурсів), а також використання енергії в періоди, коли енергія особливо екологічно чиста і ресурсозберігаюча, а саме, коли енергія  отримана від сонця, вітру  чи ГЕС.

 

Енергетична ефективність може бути досягнута в принципі трьома способами:

 • через використанням сучасних та енергоефективних витратних матеріалів, наприклад, електроприладів з високим класом енергоефективності (холодильник);
 • через розумну і оптимізовану роботу електричних систем та витратних матеріалів, наприклад, наскільки це можливо, уникати використання режиму очікування, застосовувати вмикання через встановлені детектори присутності або через інтелектуальне керування освітленням;
 • шляхом розподілення споживання енергії з метою згладжування добового профілю навантаження та використання екологічно чистої виробленної енергії .

Останній з трьох заходів не  є обов’язковим , але може розподілити споживання енергії – це означає  згладити  пікову продуктивність за весь день – під час так  званних годин малого  навантаження,  мережеві та генеруючі потужності використовуються економніше та  екологічніше .

Робота електричної системи , яка оптимізує  енергоефективність, може бути використана на основі інформації електронного лічильникуа електроенергії, який вимагається законодавчою базою,  з на сьогодні доступними техніками , коли електроустановка відповідає певним мінімальним вимогам:

 • Місця для лічильника повинні відповідати вимогам для використання сучасних електронних лічильників електроенергії  та пов’язаних з ними комунікаційних технологій
 • Панель розподілу живлення  повинна мати достатньо  вільного міся, щоб пізніше була можливою  установка пристроїв керування, що впливають на експлуатацію та споживання енергії;
 • окремим областям застосування призначаються свої електричні ланцюги, щоб забезпечити центральний вплив та контроль цих областей;
 • електроприлади з інтенсивною продуктивністю  та витратами  отримують окремо виділений канал (цього вимагає DIN 18015);
 • -модернізація в майбутньому необхідними вимірювальними і контрольними системами повинна бути можлива, наприклад, шляхом установки електричних каналів;
 • і в кінцевому підсумку інтелектуальна система управління будівлею  створює  високу додану вартість з точки зору зручності і дозволяє енергоефективну роботу за допомогою автоматичного контролю електричного обладнання та витратних матеріалів, наприклад системою управління будівлею.

За допомогою існуючих і застосованних  сьогодні технологій легко можлива  реалізація наступних заходів по забезпеченню енергоефективності експлуатації будівлі в різних секторах відновлюваної енергії:

bewegungsmelder-treppe-gОбласть застосування:  освітлення

 • Сенсори руху і датчики присутності вмикають світло у коридорах, холах, на сходах тільки якщо там знаходяться люди.
 • Приглушене освітлення економить енергію і має тривалий термін служби.
 • Енергозберігаючі лампи  знижують енергоспоживання при ідентичній світловіддачі.

Область застосування: Опалення

 • Регулювання в окремих кімнатах в поєднанні з датчиками присутності та  віконними контактами регулює  енергію для  нагрівання відповідно до розмірів  кімнати та  потреб.
 • Автоматизований захист від  сонця і інтелектуальне управління  жалюзі  гарантують, що сонце нагріватиме  приміщення в міру необхідності, а холод (наприклад, вночі) не проникатиме через вікна в кімнати.

Область застосування: Витратні матеріали

 • З допомогою  розеток перемикання витратні матеріали можуть  бути відокремлені від напруги живлення. Втрати на “гарячий” резерв (режим очікування) можна таким чином уникнути.

І, нарешті, зверніть увагу: При підключенні названних областей застосування  з допомогою  техніки системи управління будівлею можна реалізувати більше функцій для зменшення споживання енергії (див. DIN 18015-2:2010-11 і DIN  18015-4:2010-11).

Комментарии закрыты.

Источник: сайт stankotechprom.com станки и технологии промышленности